Bugun...EFSANE BAŞKAN POSBIYIK MAZBATASINI ALDI

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli’de yeniden Belediye Başkanı seçilen ve aldığı oy sayısı ile Ereğli’de tarih yazan Duayen ve Efsane Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.

facebook-paylas
Tarih: 04-04-2019 21:01

EFSANE BAŞKAN POSBIYIK MAZBATASINI ALDI

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ereğli’de yeniden Belediye Başkanı seçilen ve aldığı oy sayısı ile Ereğli’de tarih yazan Duayen ve Efsane Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün ekibiyle birlikte İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan mazbatasını aldı.

Ereğli bugün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. 2014 seçimlerinde 420 gibi bir oyla seçimleri kaybeden ve 5 yıl aradan sonra yeniden aday olarak 31 Mart yerel seçimlerinde rakiplerine yaklaşık 11 bin oy fark atarak Ereğli Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık, bugün İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Yusuf Çetinkaya’dan mazbatasını aldı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ziyarette yaptığı konuşmada seviyeli bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

EREĞLİ HALKI TANIKLIK ETTİ

Cumhuriyet Halk Partililer, Belediye Meclis Üyeleri ve ailesiyle birlikte mazbatasını alan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yeniden görevi devralmasına binlerce Ereğli halkı tanıklık etti.

Mazbatasını alarak ailesi ve beraberindeki CHP’liler ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 31 Mart’ta tarih yazdığı binlerce İlçe halkıyla birlikte Belediye Binası’na kadar yürüdü.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı, görevi devralacağı Ereğli Belediyesi’nde de coşkulu ilçe halkı, belediye çalışanları karşıladı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Bayrakları, Atatürk posterleriyle süslenen Belediye Binası’nın balkonundan Ereğli halkına ‘Sevgi Barış ve Dostluk’ duygularıyla seslenen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğlisevdalısı olduğunu bir kez daha yineleyerek ‘AŞKIM EREĞLİ HOŞGELDİNİZ’ diyerek sözlerine başladı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık , “Bugün Kdz.Ereğli tarihi bir an yaşıyor. Halil Posbıyık liderliğindeki halk hareketi! bütün engellemelere rağmen, çıkar odaklarının maddi ve manevi engel koymalarına rağmen Halil Posbıyık liderliğindeki halk hareketi. Sizlerle birlikte ezici bir çoğunlukla Belediye Başkanlığına seçildik, sizleri kutluyorum sağ olun, var olun” dedi.

 Kdz.Ereğli’de seviyeli, centilmence, olaysız, kimsenin burnu kanamadan bir seçim geçirildiğine dikkat çeken Başkan Posbıyık, emeği geçen başta Ereğli Kaymakamı olmak üzere Emniyet Müdürüne, kolluk kuvvetlerine, Başsavcıya, İlçe Seçim Kurulu’na, bütün yetkililere, sandık başlarındaki bütün siyasi partilerin görevlilerine, müşahitlerine, Ereğli halkına demokratik ortamda seçim yapılmasını sağladıkları için teşekkür etti.

Ereğli’de yaşayan 118 bin kişinin Belediye Başkanı olduğunu ifade eden Halil Posbıyık, kendisine oy veren ya da vermeyen tüm ilçe halkına hizmet edeceğini söyledi.

‘EREĞLİ’DE YAŞAYAN İNSANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ’

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçenin 5 yıl kaybettiğine dikkat çekerek, “bugün üzücü şeyleri konuşmak istemiyorum ama 5 yıldaki Ereğli’nin kayıpları çok fazla. Ama bana ve ekibime inanmanızı istiyorum. Sadece bana ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerine değil, benim sevgili kardeşlerim olan AK Partili Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte el ele vereceğiz, kol kola vereceğiz, sizlerin yüzlerini güldürmek için elimizden geleni yapacağız. Hiçbir ayrım gütmüyorum, Belediye Meclisinde 31 tane arkadaşım var. 20’si CHP’li 11 tanesi AK Parti’li. Benim için hiçbir ayrım yok. Her biri Ereğli’ye hizmet için soyunmuş, yürekli insanlar. Onların hepsi benim arkadaşım, aynı davaya hizmet edeceğiz. Burada artık parti meselesi falan yok. Bundan sonra bütün partilerle el ele verip, Ereğli’nin önde gelen meselelerini konuşacağız. Ereğli için mücadeleye varız. Ereğli’deki insanların yüzünü güldüreceğiz. Zaten dün itibariyle Ereğli halkının yüzü gülmeye başladı. Gülmesi hep devam edecek Allahın izniyle” şeklinde konuştu.

Ereğli’deki kayıpların ve eksikliklerin farkında olduğunu belirten Posbıyık, azimle yollarına devam edeceklerini söyledi.  

Posbıyık, dava arkadaşlarıyla birlikte ant içtiklerini belirterek, Ereğli halkının yüzünü güldürmek için gecelerini gündüzlerine katarak çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

‘EREĞLİ HALKININ HİZMETKÂRI OLMAK BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ŞEREFTİR’

Belediye Başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar herkesin patronunun Ereğli halkı olduğunu belirten Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Burada Belediye Personeli arkadaşlarımda var. Onlara inanıyor ve güveniyorum. Onlarla birlikte el ele vererek çalışacağız. Her zaman söylediğim lafı burada tekrarlamak isterim. Belediye Başkan yardımcısından temizlik işçisine kadar herkes şunu iyi bilmelidir ki benim ve işçilerimin hepsinin de patronu Ereğli halkıdır. Ereğli halkının verdiği vergilerden, temizlik işçisinin de, ustanın da, başkan yardımcısının da belediye başkanının maaşları ödeniyor. Yani bizim maaşlarımızı kim ödüyor? Ereğli’de yaşayan insanlar vergilerini veriyor, bizde onlardan aldığımız vergilerle çoluk çocuğumuzun rızkını ödüyoruz. Bizim patronumuz Kdz.Ereğli’de yaşayan insanlardır.  Patrona patron gibi davranacağız. Saniyesini boş geçiren, dakikasını boş geçiren, kaytaran işçi benim insanım değildir, Belediye Başkanına ve Ereğli halkına ihanet ediyor demektir. Benim prensibim budur, çıktığımız yolda Belediye personelimizle birlikte Ereğli halkına hizmet yapmak, hizmetkârı olmak bizim için en büyük şereftir” dedi.

‘BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇIYORUM’

Başta Erdemir ve Sivil Toplum Örgütleriyle çok samimi ve iyi ilişkiler içerisinde olacaklarının mesajını veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ereğli’deki Erdemir, sendikalar, sivil toplum örgütleri hepimiz kardeşlerimiz. Geçmişte sıkıntılarımız olmuştur, olabilir. İnsan hayatında her zaman bu tür sıkıntılar olabilir. Önemli olan yanlışlardan dönebilmek, erdemli olmaktır. Ben Halil Posbıyık olarak yanlışlarımdan döndüm, herkese bembeyaz bir sayfa açıyorum. Ben Ereğlimi seviyorum. Benim Ereğli’de kırgın olduğum, dargın olduğum bir tek kişi dahi yok. Ama şunu da söylemem lazım. Kdz.Ereğli’ye yüzünü dönen, Ereğli’de yaşayanlara saygı duyan,Ereğli’nin gelişmesi için yatırımlarını buraya yapan, kentin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olan bütün kurumların önünde ceketimi ilikleyip saygıyla eğilip selamlamaya hazırım” şeklinde konuştu.

Ereğli’nin çok mağdur olduğuna dikkat çeken Posbıyık, “Türkiye’nin en güzel, en cennet bir şehrinde yaşıyoruz. Ereğli’de her şey var ama neden işsizlik yaşıyoruz. Bunu herkesin ama herkesin kendisine sorması lazım. Demek ki bir yanlışlık var. İşte çağrıda bulunuyorum. Bu yanlışı düzeltelim. Halil Posbıyık olarak birlik ve beraberlik içerisinde Ereğli’nin hareketlenmesi için, güçlenmesi için her türlü gayreti göstermeye hazırım, göreceksiniz. Engel olmaya kalkanlar olsa da  hiç kimse önümüzde duramayacak. 2 yıl içerisinde Ereğli’de büyük gelişmeler olacak. Siyaset bitti, siyaset yapmıyorum, şu anda Belediye Başkanıyım. Ama buna inanıyorum. Ereğli’ye yatırım yapan, Ereğli’ye çivi çakanın elini öpmeye hazırız. Yeter ki bir kişinin evine ekmek göndermeye vesile olsun” dedi.

31 Mart’ta yapılan seçimde kazananın Ereğli halkı olduğunu hatırlatan Posbıyık, tüm siyasi partilerin milletvekilleri, ilçe başkanları ile el ele vererek Ereğli için çalışacaklarını belirtti.

BAŞKANLIK MAKAMINDA İLK AÇIKLAMA…

Halil Posbıyık,  konuşmasının ardından belediye başkanlık makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şunları ifade etti:

“Ereğli’de seviyeli demokratik bir ortamda seçim yaptık. Başta Kaymakamımız olmak üzere Başsavcımıza, İlçe Seçim Kurulu Başkanımıza ve  olayları anında yansıtan basın mensubu kardeşlerime siz değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Ereğli’de yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönemin adı beyaz sayfadır. Bugüne kadar şuydu buydu laflarını bir kenara bırakıp bembeyaz bir sayfa açıyoruz ve Ereğli’de yaşayan 118 bin kişinin Belediye Başkanı olduğumu açık ve net bir dille bir kez daha ifade ediyorum. Benim için bana oy veren, vermeyen, dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun Ereğli’de yaşayan bütün insanların sağlıklı, mutlu, ekonomik yönden iyi, akşam yatağa aç girmemesi, bir iş bulabilmesi olanağını sağlayacak ortamları yaratmak için ekibimle birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Dolayısıyla bütün meselemiz Ereğli’yi  içinde bulunduğu zor şartlardan kurtarmak. Ereğli 5 senelik bir zaman kaybetti ve sıkıntılı bir ortamda olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak şu anda sizlerinde izlediği gibi Belediye’ye girdim. Belediye hakkında hiçbir bilgim yok. Şuandan itibaren gerek muhasebe gerekse imar konusunda incelemelere bu saatten sonra başlayacağım. Belediye’nin ekonomik yapısının ne konumda olduğunu net bir şekilde göreceğim. Ereğli’de ekibimle birlikte, belediye meclis üyesi arkadaşlarım ve belediye çalışanlarıyla birlikte en yakın zamanda Ereğli’de bir değişim hareketi olduğunu ufak ufak hareketlerin başlatıldığını net bir şekilde göreceksiniz. Çünkü Ereğli çok hareketsiz kaldı. Ereğli marka kentken isimsiz bir kent oldu. Sahilimiz sahillikten çıktı ama bundan sonra  Ereğli’de bir hareket başlayacak. Aynı zamanda Belediye’de bir numaralı hedefim çalışmak, çalışmak, çalışmak. Çünkü bizim maaşlarımızı veren, patronumuz Ereğli halkımızdır. Ereğli halkımız için çalışacağız. Halkımıza layık olmaya çalışacağız. Personelim daima yumuşak yüzle saygılı bir ifadeyle yasaları ve kanunları hatırlatacak sadece. Ve ben şunu da özellikle ifade ediyorum. Ereğli’de hareketlerin başladığını göreceksiniz. Benim için en önemli konu Belediye’de disiplin. Disiplinsiz bir hareketi asla kabullenemem. Kentte’de disiplinsizliği asla kabul etmem. Yoksa kent olma özelliğini kaybeder. Zaten Ereğli’de ağır ağır kaybetmeye başladı ama şimdi müdahalelerimize başlayacağız. Bu alakanızdan ve ilginizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum, çok teşekkür ediyorum. Basın mensuplarından da bir istirhamım var. Siyasi Parti İlçe Başkanları’na, milletvekillerimize, halkımıza çağrıda bulunuyorum. Tek hedefimiz var. Ereğli’de maalesef yatağa aç giren insanlar çoğalmaya başladı, bunları engellemeliyiz. Ereğli’nin potansiyeli var, bu gücü var, Ereğli’nin her türlü imkanı var. Çok güzel bir kent, aynı zamanda ağır sanayinin olduğu kent.  Ama nedense burada bir eksiklik var bunu gidereceğiz. Bunda basınımızın da çok değerli katkılarını bekliyorum. Onların yardımlarıyla çok büyük bir mesafe alacağımıza yürekten inanıyorum. İlgi ve alakanıza şükranlarımı sunuyorum. Sizler vasıtasıyla bütün Ereğli halkına, Zonguldak’a, Ülkeme saygılarımı sunuyorum. İnşallah hayırlara vesile olur diyorum. Allah yolumuzu açık etsin.”
Bu haber 471 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 20 5 9 72 36 69 +36
2 Medipol Başakşehir 34 19 5 10 49 22 67 +27
3 Beşiktaş 34 19 7 8 72 46 65 +26
4 Trabzonspor 34 18 7 9 64 46 63 +18
5 Yeni Malatyaspor 34 13 13 8 47 46 47 +1
6 Fenerbahçe 34 11 10 13 44 44 46 0
7 Antalyaspor 34 13 15 6 39 55 45 -16
8 Atiker Konyaspor 34 9 8 17 40 38 44 +2
9 Alanyaspor 34 12 14 8 37 43 44 -6
10 Kayserispor 34 10 13 11 35 50 41 -15
11 Çaykur Rizespor 34 9 11 14 48 50 41 -2
12 Sivasspor 34 10 13 11 49 54 41 -5
13 MKE Ankaragücü 34 11 16 7 38 53 40 -15
14 Kasımpaşa 34 11 17 6 53 62 39 -9
15 Göztepe 34 11 18 5 37 42 38 -5
16 Bursaspor 34 7 11 16 28 37 37 -9
17 BB Erzurumspor 34 8 15 11 36 43 35 -7
18 Akhisarspor 34 6 19 9 33 54 27 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 17 10 2 5 30 10 35
2 Gençlerbirliği 17 11 4 2 26 13 35
3 Denizlispor 17 9 2 6 33 12 33
4 Adana Demirspor 17 9 3 5 32 15 32
5 Altınordu 17 9 4 4 30 15 31
6 Ümraniyespor 17 9 5 3 25 17 30
7 Gazişehir Gaziantep 17 8 5 4 26 15 28
8 Boluspor 17 8 5 4 25 18 28
9 İstanbulspor 17 8 5 4 27 28 28
10 Balıkesirspor Baltok 17 8 6 3 26 23 27
11 Eskişehirspor 17 7 4 6 23 22 27
12 Altay 17 7 5 5 24 15 26
13 Osmanlıspor FK 17 8 7 2 22 19 26
14 Giresunspor 17 6 8 3 19 22 21
15 Adanaspor 17 3 8 6 21 25 15
16 Afjet Afyonspor 17 3 8 6 19 30 15
17 Elazığspor 17 3 10 4 19 28 13
18 Kardemir Karabükspor 17 0 14 3 7 43 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 17 13 2 2 45 13 41
2 Fatih Karagümrük 17 13 2 2 35 15 41
3 Menemen Belediyespor 17 10 2 5 34 19 35
4 Tuzlaspor 17 10 4 3 36 14 33
5 Sivas Belediyespor 17 9 3 5 36 21 32
6 Etimesgut Belediyespor 17 8 3 6 24 13 30
7 Bandırmaspor 17 9 5 3 28 20 30
8 Tarsus İdman Yurdu 17 8 5 4 35 26 28
9 Pendikspor 17 7 3 7 30 22 28
10 Şanlıurfaspor 17 7 4 6 23 15 27
11 Kırklarelispor 17 7 4 6 22 17 27
12 Zonguldak Kömürspor 17 7 5 5 19 16 26
13 Kahramanmaraşspor 17 7 6 4 21 21 25
14 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 5 7 28 32 22
15 Bak Spor 17 4 5 8 16 28 20
16 Fethiyespor 17 4 6 7 14 18 19
17 Tokatspor 17 5 9 3 15 20 18
18 Darıca Gençlerbirliği 17 3 11 3 13 36 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 16 10 0 6 35 14 36
2 Tire 1922 16 9 0 7 29 10 34
3 Hekimoğlu Trabzon 16 9 2 5 23 9 32
4 Nevşehir Belediyespor 16 7 2 7 30 16 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Karaköprü Belediyespor 16 8 5 3 25 19 27
7 Silivrispor 16 7 4 5 18 10 26
8 Artvin Hopaspor 16 6 3 7 17 13 25
9 Erzin Belediyespor 16 6 4 6 31 18 24
10 Erbaaspor 16 6 4 6 20 13 24
11 Şile Yıldızspor 16 7 7 2 32 24 23
12 Gebzespor 16 6 5 5 18 14 23
13 Yomraspor 16 5 4 7 20 17 22
14 Batman Petrolspor 16 6 6 4 15 17 22
15 Kozan Belediyespor 16 5 4 7 17 18 22
16 Büyükçekmece Tepecikspor 16 6 7 3 19 20 21
17 Körfez Spor Kulübü 16 1 12 3 9 37 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/08/2019 Yukatel Denizlispor vs Galatasaray
 17/08/2019 Gençlerbirliği vs Çaykur Rizespor
 17/08/2019 Kayserispor vs Alanyaspor
 17/08/2019 Sivasspor vs Beşiktaş
 18/08/2019 Konyaspor vs MKE Ankaragücü
 18/08/2019 Göztepe vs Antalyaspor
 18/08/2019 Kasımpaşa vs Trabzonspor
 18/08/2019 Yeni Malatyaspor vs İstanbul Başakşehir
 19/08/2019 Fenerbahçe vs Gazişehir Gaziantep
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/08/2019 Giresunspor vs Menemenspor
 17/08/2019 Fatih Karagümrük vs Bursaspor
 17/08/2019 Adana Demirspor vs Balıkesirspor
 17/08/2019 Osmanlıspor FK vs Boluspor
 18/08/2019 Hatayspor vs Altınordu
 18/08/2019 BB Erzurumspor vs İstanbulspor
 18/08/2019 Akhisarspor vs Adanaspor
 18/08/2019 Altay vs Ümraniyespor
 19/08/2019 Eskişehirspor vs Keçiörengücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Etimesgut Belediyespor vs Niğde Anadolu FK
 01/09/2019 Bayburt İÖİ vs Elazığspor
 01/09/2019 Sivas Belediyespor vs Kardemir Karabükspor
 01/09/2019 Van BBSK vs Bandırmaspor
 01/09/2019 Ankara Demirspor vs Bodrumspor
 01/09/2019 Kastamonuspor 1966 vs Tuzlaspor
 01/09/2019 Eyüpspor vs Kırşehir Belediyespor
 01/09/2019 Utaş Uşakspor vs Kahramanmaraşspor
 01/09/2019 Sakaryaspor vs Ergene Velimeşe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 31/08/2019 Silivrispor vs Erzin Spor
 31/08/2019 Sultanbeyli Bld. vs Manisaspor
 01/09/2019 Artvin Hopaspor vs Yomraspor
 01/09/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 01/09/2019 Yeni Orduspor vs 68 Aksaray Belediyespor
 01/09/2019 Düzcespor vs Kızılcabölükspor
 01/09/2019 Serik Belediyespor vs 24 Erzincanspor
 01/09/2019 Tokatspor vs Çatalcaspor
 01/09/2019 Buca FK vs Çankaya FK
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI